7 Specjalistów RPA, Których Warto Śledzić w 2020

7 Specjalistów RPA, Których Warto Śledzić w 2020

Kiedy rozpoczynałem swoją przygodę z robotyzacją zależało mi na znalezieniu wartościowych źródeł informacji, z których mógłbym uczyć się i czerpać inspirację do działania. W początkowej fazie zdecydowana większość materiałów pochodziła z zagranicznych stron i blogów.

Następnie przyszedł czas na eksplorację rodzimych źródeł i w ten sposób trafiłem na wielu wartościowych specjalistów RPA, którzy tworzą niesamowite rzeczy. Prowadzą blogi i grupy dyskusyjne, organizują meetupy, konferencje, a nawet studia podyplomowe. Pośród nich są też przedstawiciele firm, które automatyzują polski biznes. Przekazują swoją wiedzę i doświadczenie popularyzując tym samym Robotic Process Automation w Polsce.

Poniżej prezentuję moją subiektywną listę 7 specjalistów RPA, których warto śledzić w 2020 roku.

Lista uporządkowana jest alfabetycznie i zachęcam do obserwowania każdej z tych osób, bo można się od nich wiele nauczyć.

7 Specjalistów RPA, Których Warto Śledzić w 2020

Profesor SGH dr hab. Andrzej Sobczak to osoba, której nie trzeba przedstawiać. Jest redaktorem naczelnym serwisu Robonomika.pl, na łamach którego dzieli się informacjami i doświadczeniem w zakresie wielu aspektów wdrażania metod automatyzacji i robotyzacji biznesu. Organizuje seminaria i warsztaty poświęcone tematyce RPA.

7 Specjalistów RPA, Których Warto Śledzić w 2020

Bartosz Sobolewski, czyli CEO w PIRXON, firmie uznawanej za polskiego lidera robotyzacji. Ma na swoim koncie wiele sukcesów wdrożeniowych, a klienci ustawiają się w kolejce po kolejne roboty. Prowadzona przez niego firma jako pierwsza w Polsce stworzyła Agencję Pracy Robotów. Jest to rozwiązanie skierowane do tych pracodawców, którzy mają problemy ze znalezieniem właściwych kandydatów do pracy.

7 Specjalistów RPA, Których Warto Śledzić w 2020

Dominik Jaskulski usprawnia i automatyzuje procesy biznesowe. To prawdziwy „samuraj” automatyzacji. Jest jednym z członków Stowarzyszenia SPIN, organizatora Otwartej Konferencji SPIN. Tematami przewodnimi kolejnych edycji tego wydarzenia są budowanie kultury ciągłego doskonalenia, usprawnianie i standaryzacja procesów, ich automatyzacja. Prowadzi również szkolenia wprowadzające z tematyki RPA.

7 Specjalistów RPA, Których Warto Śledzić w 2020

Elwira Pyk to doświadczony… HR Manager. Niech Cię to jednak nie zwiedzie. Elwira doktoryzuje się w tematyce Robotic Process Automation. Jest również kierownikiem pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Automatyzacja Procesów Biznesowych na Akademii Leona Koźmińskiego.

7 Specjalistów RPA, Których Warto Śledzić w 2020

Kamil Makówka, założyciel największej grupy skupiającej deweloperów robotics w Polsce – RPA Developers POLSKA. Posiada kilkuletnie doświadczenie jako deweloper RPA. Zdobytą wiedzą i ekspertyzą dzieli się z uczestnikami studiów podyplomowych, jak również szkoleń otwartych.

7 Specjalistów RPA, Których Warto Śledzić w 2020

Krzysztof Kuczkowski publikuje brief_robotowy, w którym znajdziesz wiele interesujących informacji na temat Intelligent Process Automation czy Robotic Process Automation. Nie tylko wyjaśnia jak wygląda robotyzacja procesów biznesowych, ale również dostarcza przegląd najnowszych artykułów. Warto zapisać się na jego listę mailową.

7 Specjalistów RPA, Których Warto Śledzić w 2020

Michał Wawiórko stawia na rodzime rozwiązania. CEO w firmie First Byte, która opracowała polskie narzędzie Wizlink służące do tworzenia robotów software’owych. W czasach pandemii COVID-19 wspiera przedsiębiorstwa, oferując im bezpłatny dostęp do wspomnianego narzędzia (do września 2020).

Podsumowanie

Tak przedstawia się lista osób, które obserwuję i podziwiam za to, co robią i dużo się od nich uczę. Mam jednak pytanie do Ciebie.

Kto znalazłby się na Twojej liście 7 specjalistów RPA?

 


Dołącz do społeczności Robimy Roboty

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje z pierwszej ręki.

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Modet Studio Michał Sikorski z siedzibą w Częstochowie newslettera zawierającego treści marketingowe dotyczące oferty firmy, oraz masę wartościowych materiałów. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przewiń do góry